ūmėdės kuratoriai bendradarbiaudami su SODAS 2123 atrinko 3 rezidentus, kurie vystys pasiūlymus ateinančiam ūmėdės festivaliui. Pirmoji rezidentė SODAS 2123 rezidencijoje praleis balandžio ir gegužės mėnesį.

Nazaré Soares yra tarpdisciplininė menininkė ir kuratorė, dirbanti su neo-farmakopėjos, nematomumo, nepastebimumo ir magijos inžinerijos sąvokomis. Jos praktikoje susipina psichoakustinės ir kinematografinės erdvės, spekuliatyvus dizainas bei performanso menas, ritualinių erdvių kūrimas ir inkubavimo praktika. Pastaruoju metu ji gilinasi į gydomąsias vandens savybes, hidroterapijos pasaulį ir vandens kūno praktikas, bei integruoja jas į savo meninę raišką. Ji yra įkūrėja ir kuratorė Norvegijoje įsikūrusios meno platformos „Invisibledrum”, kuri tyrinėja technologijų, meno, ekologijos ir animistinių sistemų tarpusavio ryšius ir sąsajas šiuolaikinėje visuomenėje. Nazaré taip pat yra nevyriausybinės organizacijos „Tribute Earth”, ieškančios prieigų prie protėvių išminties ir regeneracinių biokultūrinių projektų tarybos narė ir kuratorė.

Ji yra gavusi stipendiją LAV magistrantūros programai Laboratorio Audiovisual Creación Práctica Contemporánea Madride (2019 m.). Norvegijos mokslo ir technologijų universitete jai suteiktas vaizduojamojo meno magistro laipsnis (2017 m.). Braitono universitete baigė Judančio Vaizdo Meno studijas (2014 m.); tris mėnesius studijavo Ramaloje, Palestinos meno akademijoje. 2010 m. ji gavo „The Ideas Taps” ir „Magnum” fotografijos apdovanojimą. Soares yra įgijusi fotografijos išsilavinimą (AVEC) FP Luis Buñuel ( Madridas, 2005 m.). Šiuo metu ji dalyvauja somatinio ugdymo mokymuose apie vandenį ir kūniškumą „Liquidzome” vandens šventykloje Sintroje, Portugalijoje.

Rezidenciją remia Šiaurės šalių ministrų taryba.
SODAS 2123 veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.